Perkusjonalia Natal

Natal w kategorii wszelkich perkusjonaliów ma do zaprezentowania pełną ofertę – od prostych przeszkadzajek po instrumenty znane wszystkich z wykorzystywania ich w różnych stylach muzycznych. Oferta obejmuje clavesy, shakery

(w ogromnej ilości odmian i opcji), tamburyny (ręczne, montowane na statywie czy takie mocowane do stopy), chimesy, cowbelle czy marakasy.

Wyróżniającą serią jest linia afro-cuban. Instrumenty muzyczne z serii afro-cuban zyskały uznanie wśród wielu wybitnych muzyków na całym świecie, którzy oprócz samego bogatego brzmienia, docenili również szczegóły takie jak jakość konstrukcji czy ciekawy i nieprzeciętny wygląd.

Clavesy – z pozoru bardzo prosty i banalny instrument jednak w rękach kreatywnego muzyka potrafi całkowicie odmienić oblicze utworu. Clavesy Natala oferowane są mi. in. w trzech bardzo ciekawych odmianach: African Clave, Small Thai Clave, Large Thai Clave.

Shakery – mnogość odmian i opcji skłania do zapoznania się z ofertą shakerów Natala o wiele bliżej. Lista jest bardzo długa i cały czas rozszerzana o nowe instrumenty. W stałej ofercie znajduje się ponad dwadzieścia różnych instrumentów różniących się nie tylko budową czy wielkością, ale też wykorzystanym do produkcji drewnem. Klasyczne czterokątne shakery wytwarzane są m.in. z jesionu, hebanu czy mahoniu i występują w kilku rozmiarach różniących się między sobą brzmieniem i głośnością instrumentu. Na uwagę zasługują też bardzo oryginalne wizualnie shakery z linii AFRICAN SHAKER występujące w różnych rozmiarach i typach brzmienia (Rough, Smooth).

Tamburyny – produkowane z wytrzymałego i solidnego tworzywa, z podwójnym rzędem stalowych dzwonków. Oferowane w opcji z ergonomicznym uchwytem (do ręki), praktycznym zaczepem pod L-rod (montaż do statywu) lub w opcji umieszczenia na stopie (montowane na elastycznym pasku). Wszystkie instrumenty oferowane są w atrakcyjnych kolorach (czarnym, czerwonym, niebieskim oraz żółtym).

Chimes – „anielsko” brzmiące dzwonki, które swoje zastosowanie doskonale znajdą w łagodniejszych odmianach muzyki oraz orkiestrach. Drewniany korpus z opcją montażu na statywie i 27 stalowych dzwonków (każdy w innym dźwięku) – tworzą bardzo spójną i solidną całość.

Cowbell – krowie dzwonki Natala to przede wszystkim mnogość rozmiarów w jakich występują – 3.5”, 4.5”, 5.5”, 6.5” – taki wybór sprawia, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Oczywiście każdy cowbell posiada otwór i zacisk do montażu m.in. na L-rodzie.

Marakasy – drewniane czy z tworzywa? Decyzja należy do Was ponieważ obie odmiany marakasów Natala brzmią świetnie. Wyróżniają je wygodne uchwyty oraz wysoka jakość wykonania co przy instrumencie, który bardzo często jest

 „w ruch” odgrywa ogromną rolę.