Perkusja Natal – Originals

Originals, to klasa sama w sobie. Ta najwyższa seria zestawów perkusyjnych produkowanych przez markę Natal charakteryzuje się niezwykłą jakością wykonania, dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz przede wszystkim niesamowitym brzmieniem, co sprawia, że są to instrumenty z absolutnie najwyższej półki. Ponadto wyjątkowość serii podkreśla szeroka gama wykończenia bębnów zarówno pod względem doboru drewna, rozmiarów i głębokości tomów jak również lakieru, co sprawia, że każdy, nawet najbardziej wybredny perkusista znajdzie coś dla siebie. W obrębie serii Originals mamy do wyboru korpusy drewniane wykonane z jesionu (ash), brzozy (birch), klonu (maple) oraz orzecha (walnut).

Bębny jesionowe oferują potężne uderzenie, solidny atak, który podkreśli obecność każdego bębniarza na scenie. Ten rodzaj drewna o prostych słojach charakteryzuje się dużą twardością oraz odpowiednią elastycznością, doskonały do produkcji werbli. Kombinacja wewnętrznych warstw z jesionu oraz zewnętrznych wykonanych z laminowanego kompozytu sprawia że korpusy są bardzo czułe z dużą ilością ataku i mocnego uderzenia wynikające z krótkiego rezonowania drewna jesionowego. Korpusy wykonane są z sześciu warstw i dostępne są w wykończeniach: Black Swirl, White Swirl, Grey Sparkle, Solid Black.

Bębny Originals wykonane z brzozy to niekwestionowany lider wszechstronności, sprawdzą się doskonale zarówno na scenie jak i w pracy w studiu nagraniowym. Twarde brzozowe drewno oferuje pełne brzmienie z dużą dawką ataku w środkowych i niskich rejestrach. Większy rezonans w górnym paśmie niż w przypadku bębnów jesionowych daje sporo ataku zachowując przy tym dużo środkowych częstotliwości co jest cechą szczególnie pożądaną przez realizatorów dźwięku oraz perkusistów pracujących w studiu. Korpusy są w tym przypadku wykonane z siedmiu warstw.

Dostępne wykończenia: Black Metallic, Burgundy, Gloss Black, Solid Black, Sunburst Fade, White Metallic.

Klonowe bębny serii Originals oferują jasną górę oraz pełne niższe i środkowe pasmo dźwięków. Zbalansowany rezonans i głośność oraz jasne i ciepłe brzmienie powodują, że są to niezwykle uniwersalne instrumenty, które sprawdzą się w każdym gatunku muzycznym. To również najczęściej sprzedające się bębny z gamy Originals. Korpusy klonowe wykonane są z siedmiu warstw. Dostępne wykończenia: Black Metallic, Blue Sparkle, Copper Sparkle, Gloss Black, Orange Sparkle, Red Sparkle, Silver Sparkle, Sunburst Fade, Translucent Black, Violet Sparkle.

Korpusy serii Cafe Racer wykonane są z egzotycznego drewna TULIPWOOD a cały osprzęt idealnie komponuje się z świetnie lakierowanym shellem. Wszystkie bębny wyposażone są w lugi typu “sun logo” (o zmniejszonej masie) zaczerpnięte z najwyższej serii Originals, dodatkowo zamontowane na wysokich gumowych podkładkach zapewniających maksymalny rezonans. Śruby mocujące obręcze wyposażone są w nylonowe podkładki a ich końcówki zatopione są w specjalnym wosku, co zapobiega rozstrajaniu się bębnów. Tomy zawieszone są na osobnych holderach (NRM) pochodzących z osprzętu serii PRO wykorzystującym aluminiowe kule zapobiegające ślizganiu się tom holdera – pozwala to na precyzyjne ustawienie pożądanej pozycji tomów bez obaw o stabilność zawieszenia. Każdy z tomów jest wyposażony w profesjonalne powlekane naciągi dwuwarstwowe Remo Emperor lub Evans G2, zaś bębny basowe wyposażone są w pojedyncze naciągi przezroczyste Remo Powerstoroke 3 lub Evans Emad. Szeroki wachlarz dostępnych konfiguracji i rozmiarów bębnów sprawia, że bez względu na preferowany styl muzyczny, każdy perkusista znajdzie w obrębie serii Cafe Racer instrument dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Bębny z serii Cafe Racer dostępne są w następujących wykończeniach: Red with Gun Metal Stripe, Champagne, Sparkle Gold with Black Stripe, Oxblood, Racing Green, Seafoam Green , Solid Black

Orzech amerykański wykorzystany do produkcji bębnów Originals oferuje sporą moc oraz solidną dawkę niskich częstotliwości. Dzięki dużej gęstości słojów drewna otrzymujemy bogactwo niskich tonów, ponadto bębny te charakteryzują się ciemnym brzmieniem jak i wyglądem. Bez względu na wysokie bądź niskie strojenie, orzech zapewnia pełne, dość zbalansowane oraz melodyjne brzmienie. Korpusy wykonane są z siedmiu warstw. Dostępne wykończenia: Black to Pewter Fade, Natural Walnut, Orange to Red Fade.

Wszystkie bębny wyposażone są w lugi typu “sun logo” (o zmniejszonej masie), dodatkowo zamontowane na wysokich gumowych podkładkach zapewniających maksymalny rezonans. Śruby mocujące obręcze wyposażone są w nylonowe podkładki a ich końcówki zatopione są w specjalnym wosku, co zapobiega rozstrajaniu się bębnów. Tomy zawieszone są na osobnych holderach (NRM) pochodzących z osprzętu serii PRO wykorzystującym aluminiowe kule zapobiegające ślizganiu się tom holdera – pozwala to na precyzyjne ustawienie pożądanej pozycji tomów bez obaw o stabilność zawieszenia. Każdy z tomów jest wyposażony w profesjonalne powlekane naciągi dwuwarstwowe Remo Emperor lub Evans G2, zaś bębny basowe wyposażone są w pojedyncze naciągi przezroczyste Remo Powerstoroke 3 lub Evans Emad.

Wykończenie:  piano blk, orange sparkle

Wykończenie:  blue sparkle