Perkusja Natal – DNA

Jak wiadomo, każda firma perkusyjna posiada w swoim bogatym arsenale zestawy perkusyjne na tak zwaną każdą kieszeń, zestawy zaczynające się od kilkuset złotych a kończące się… no właśnie, tutaj nie ma górnej półki 🙂 dlatego właśnie zaawansowani perkusiści żartobliwie powiadają, że perkusja jest niekończącym się pasmem wydatków 🙂

W tej prezentacji skupimy się na budżetowej wersji Natala, czyli serii DNA. Jest to przystępny cenowo, a do tego bardzo przyzwoitej jakości, zestaw perkusyjny dla początkujących adeptów sztuki perkusyjnej. Natal DNA, jak przystało na zestaw dla początkującego, posiada kompletny set, o którym mówimy „siadasz i grasz”. Oczywiście oprócz samych bębnów składających się z pięciu części czyli centrala, 2x tom, floor tom, werbel, perkusista dostaje dodatkowo paczkę osprzętu w skład którego wchodzi statyw prosty, statyw łamany, stopa na łańcuchu, statyw pod werbel, statyw pod hihat, podwójny tomholder, oraz stołek. Co najważniejsze w komplecie otrzymujemy dodatkowo dwie podstawowe blaszki: hihat w rozmiarze 14” oraz crash w rozmiarze 16”.

Korpusy Natal DNA zostały wykonane z sześciu warstw topoli, drewno to jest bardzo wdzięcznym materiałem, ma zrównoważoną charakterystykę tonalną w każdym zakresie dynamicznym, podobne właściwości akustyczne do klonu i dłuższy od niego sustain. Słynne korpusy firmy Keller z serii Vintage Maple są zrobione z klonu i topoli. Dlatego między innymi, że kiedyś uznawane dziś za vintage’owe bębny robiono właśnie między innymi z topoli. W prezentowanej perkusji Natal dokłada obręcze stalowe o grubości 1,6mm dające dobrą kontrolę i rezonans. Bębny wykończone są okleiną i dostępne są w trzech kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym.

Podsumowując, Natal DNA to idealne rozwiązanie dla początkującego perkusisty, który szuka gotowego do gry zestawu. Zestaw pomimo klasyfikacji raczej w budżetowej półce jest solidnie wykonany i pozostawia konkurencję daleko z tyłu.