Perkusja Natal – Arcadia

Każdy kto usiadł za instrumentami firmy Natal, ten wie, że z Natalem nie ma żartów. Firma, za którą ciągnie się wieloletnia historia posiada szeroką ofertę instrumentów perkusyjnych takich jak cajony, marakasy, grzechotki, shakery, bongosy i wiele, wiele innych. Należy wspomnieć o tym, że na właśnie perkusjonalia Natala grały takie legendy jak Carlos Santana, T. Rex, Led Zeppelin, Fleetwood Mac, Deep Purple czy The Rolling Stones jak i również dość sporą gamę tradycyjnych perkusji akustycznych, w których każdy, niezależnie od wkładu finansowego znajdzie coś dla siebie.

Mamy tutaj zasięg od serii zupełnie podstawowej, dedykowanej zupełnym amatorom sztuki perkusyjnej jaką jest seria DNA, do poważnie zaawansowanej konstrukcyjnie jak i brzmieniowo serii Oryginals czy Cafe Racer.

Oczywiście NATAL PERCUSSION COMPANY, bo tak w pełni brzmi nazwa firmy, posiada w swojej ofercie, bardzo mocną wśród konkurencji, średnią półkę perkusyjną jaką jest seria ARCADIA.

Opracowana w Wielkiej Brytanii seria Arcadia łączy w sobie jakość oraz solidność marki Natal w bardzo przystępnej cenie. Materiał z jakiego perkusja została wykonana to dobrze znana brzoza. Drewno to znane jest z naturalnego brzmienia, wzmocnionych niskich i wysokich częstotliwości, co czyni ją idealnym materiałem do zbudowania zestawu perkusyjnego o naturalnym, zrównoważonym brzmieniu. Bębny swobodnie rezonują w wyższych częstotliwościach zachowując skupiony atak w dole.

W zależności od konfiguracji Arcadię można zakupić z podstawowym osprzętem lub bez. Cały osprzęt serii STANDARD dodawany do zestawu produkowany jest w tej samej fabryce co PRO, co za tym idzie gwarantuje wysoką jakość produktu. Na hardware składa się statyw pod hihat, statyw pod werbel, stopa, statyw łamany, statyw prosty.

Wszystkie bębny wyposażone są w lugi typu “sun logo” (o zmniejszonej masie) zaczerpnięte z najwyższej serii Originals, dodatkowo zamontowane na wysokich gumowych podkładkach zapewniających maksymalny rezonans. Arcadia wyposażona została ponad to w chromowane obręcze o grubości 2 mm, które zapewniają większą otwartość brzmienia i lepszy rezonans.

Należy również zwrócić uwagę na tomy, które zawieszone są na systemie Double Tom Mount (DTM) pochodzącym z osprzętu serii PRO wykorzystującym aluminiowe kule zapobiegające ślizganiu się tom holdera – pozwala to na precyzyjne ustawienie pożądanej pozycji tomów bez obaw o stabilność zawieszenia. Wspomniane aluminiowe kule w holderze to rozwiązanie stosowane u konkurencji jedynie w najwyższych seriach.

Arcadia całymi garściami czerpie z flagowej serii Originals pozostając najlepszym wyborem dla wymagających perkusistów, którzy mimo mniejszego budżetu nie uznają kompromisów odnośnie brzmienia i jakości wykonania. Natal Arcadia to seria bębnów mieszcząca się w przedziale cenowym 2700-3200zł w zależności od konfiguracji oraz dodatków.

 

Wykończenie:  blue black fade

Wykończenie:  sunburst lacquer

Wykończenie:  transparent black lacquer